jak dobrać odpowiedni rower?

W naszej wypożyczalni posiadamy rowery przystosowane do tras, którymi możecie poruszać się w okolicy Chełmca i Nowego Sącza. Opis proponowanych przez nas tras oraz mapy i niezbędne wskazówki znajdziecie tutaj.

Jakie rowery znajdziecie w wypożyczalni RowerowyFun?
Bazujemy na sprawdzonych modelach znanej i cenionej na całym świecie marki Merida oraz rowerach elektrycznych Ecobike.

Merida Matts dla dzieci
Zacznijmy od najmłodszych. Dla nich przygotowaliśmy model Merida Matts w rozmiarze 13”. Jest to młodzieżowy rower MTB na kołach o średnicy 24” i lekkiej aluminiowej ramie. Posiada dobrze wyregulowane i skuteczne hamulce tarczowe. 8-biegowa przerzutka tylna pozwoli na dobranie odpowiedniego przełożenia. Brak przedniej przerzutki jest nawet ułatwieniem. Rower jest mniej awaryjny, lżejszy i łatwiejszy w obsłudze. Obecnie większość wyścigowych rowerów XC dla dorosłych posiada napęd jednorzędowy. Warto zwrócić też uwagę na przyczepne opony, które poradzą sobie na bezdrożach, a dzięki drobnym klockom nie będą stawiać dużego oporu podczas jazdy po asfalcie. Wysokość siodełka jesteśmy w stanie bardzo szybko dopasować do użytkownika. Merida Matts to model bardzo bezpieczny i wytrzymały. Rodzice nie muszę się specjalnie obawiać, że dziecko uszkodzi go podczas użytkowania.

Merida Juliet 7.100 2017
Wyjątkowy rower dla wyjątkowej kobiety. Tym co go wyróżnia jest jego uniwersalność. Poradzi sobie w niemal każdym terenie. Koła w rozmiarze 27,5 cala są dla kobiet bardziej uniwersalne, niż rowery z kołami 29”. Rower jest bardziej zwinny, a zarazem niemal z taką samą łatwością jak 29” poradzi sobie z nierównościami. Skuteczne hamulce hydrauliczne zatrzymają rower w mgnieniu oka, przyczepne opony radzące sobie w każdych warunkach, wygodne siodełko i ergonomiczne chwyty zapewnią komfort nawet na bardzo długich wycieczkach. Przedni amortyzator skutecznie radzi sobie z nierównościami, a gdy wyjedziemy na równy asfalt możemy go jednym ruchem ręki zablokować, aby energia, którą wkładamy w pedałowanie nie poszła na marne.

Merida Juliet 7.40-D 2018
Jest to najnowszy model roweru damskiego w naszej kolekcji. Posiada amortyzator SR Suntour o skoku 100mm, który doskonale wychwytuje wszelkie nierówności. Napęd Shimano 3×9 umożliwia dobranie przełożenia do niemal każdego terenu i warunków jakie można napotkać na miejscowych szlakach. Do tego przyczepne opony i wygodne, szerokie siodełko. Jazda na Merida Juliet to czysta przyjemność. Przy zwrocie roweru Panie często pytają się jaki to model, ponieważ same zaczynają się zastanawiać nad jego zakupem.

Merida Big Seven 100
Kolejnym rowerem w naszej kolekcji jest Merida Big Seven 100 w rozmiarze 17 cali. Lekka aluminiowa rama i amortyzator o skoku 100mm świetnie radzą sobie na każdej trasie. Na asfalcie możemy zablokować widelec, dzięki czemu więcej mocy pójdzie w napęd, a nie w ugięcie goleni. Rower posiada napęd Shimano 3×9, który umożliwia łatwe i precyzyjne ustawienie komfortowego przełożenia. Pancerne obręcze, przyczepne opony Maxxis oraz hamulce tarczowe uzupełniają przemyślaną konstrukcję tego modelu.

Merida Big Nine 100
Rower Merida Big Nine 100 bez trudu pokona nawet najtrudniejsze trasy znajdujące w okolicach Nowego Sącza. Wyposażony w koła o rozmiarze 29” pewnie się prowadzi i z łatwością radzi sobie z wszelkimi przeszkodami naturalnymi, takimi jak: gałęzie, korzenie, wystające kamienie, piach i błoto. Podobnie jak w pozostałych modelach znajdziemy tu amortyzator o skoku 100mm, aluminiową ramę oraz napęd 3×9. Sprawdzone opony zwijane Maxxis Ikon o szerokości 2,2 cala gwarantują doskonałą przyczepność, a w połączeniu z tarczowymi hamulcami Shimano umożliwiają zatrzymanie roweru w mgnieniu oka. Nie jest to jednak rower przeznaczony jedynie w trudny teren. Doskonale radzi sobie także na szutrowych i asfaltowych drogach. Szukając uniwersalnego roweru, który pewnie się prowadzi warto wypożyczyć Meridę Big Nine 100.

 

Ecobike x5
Oto rower elektryczny, na którym pobito rekord Guinnessa. W 3,5 miesiąca pokonano na nim 14108km. Oczywiście nie na jednym ładowaniu. Jego zasięg pozwoli jednak na przejechanie znacznie dłuższej trasy, niż na klasycznym rowerze. W zależności od warunków i używanego trybu wystarcza na 50-80km. Posiada aż 6 trybów jazdy, więc bez problemu dopasujemy je własnego stylu poruszania się. Rower zbudowany został na 29 calowych kołach uzbrojonych w opony Schwalbe Smart Sam, w wersji specjalnie zaprojektowanej do rowerów elektrycznych. Posiada amortyzowany widelec przedni, skuteczne hamulce hydrauliczne, wygodną kierownicę i siodełko oraz napęd Shimano Alivio, który wraz z elektrycznym wspomaganiem sprawi, że nawet bez bardzo dobrej kondycji będziemy w stanie wjechać na każde wzniesienie, a w ciągu dnia pokonać naprawdę wiele kilometrów.

Nasze rowery zostały wybrane, aby sprostać okolicznym trasom oraz warunkom jakie na nich panują.
Są regularnie serwisowe, smarowane i czyszczone. Wypożyczając nasz rower masz pewność, że nie zawiedzie Cię na szlaku!