Chełmiec - Gaboń

Przebieg trasy:

Chełmiec – Niskowa – Brzezna – Podegrodzie – Jazowsko – Maszkowice – Gaboń – Stary Sącz – Brzezna – Niskowa – Chełmiec

Opis trasy:

Zaczynamy trasę od naszej wypożyczalni rowerów czyli w Chełmcu na ulicy Białej 40, zjeżdżamy z wypożyczalni do głównej drogi i kierujemy się do głównego skrzyżowania w Chełmcu (tuż obok Urzędu Gminy). Na skrzyżowaniu skręcamy w prawo i kierujemy się do Biczyc Dolnych. Możemy jechać główną drogą lub skręcić koło ciastkarni Jaś i jechać mniej ruchliwą drogą tak jakbyśmy kierowali się w stronę Krzyża w Chełmcu. Przed mostkiem gdzie płynie rzeczka Biczycanka skręcamy w lewo i jedziemy wzdłuż rzeczki jakieś 2km. W Biczycach Dolnych skręcamy w lewo kierując się na Niskową.
Jedziemy cały czas lokalną drogą w stronę Chochorowic. Po pewnym czasie droga asfaltowa zmienia się w bitą ale to nie jest problemem dla naszych rowerów mtb 🙂

Jedziemy cały czas w górę Dunajca, mijając Podegrodzie, Kadczę i Jazowsko aż docieramy do Maszkowic. Tuż za tablicą Maszkowice odbijamy z drogi głównej w lewo w wąską asfaltową uliczkę.

Wjeżdżamy na niewielki most na Dunajcu, przejeżdżamy na drugą stronę i skręcamy w lewo, jadąc z prądem rzeki. Wkrótce droga asfaltowa łączy się z czerwonym szlakiem rowerowym biegnącym z Zabrzeży.

Jedziemy czerwonym szlakiem rowerowym trzymając się cały czas brzegu Dunajca, a po chwili docieramy do skrzyżowania gdzie czerwony szlak odbija w prawo i łączy się z zielonym szlakiem rowerowym. Na tym małym skrzyżowaniu jedziemy prosto.

Kierujemy się cały czas z prądem Dunajca mając rzekę po lewej. Mijamy Łazy Brzyńskie, Gaboń i docieramy do Gołkowic, skąd przez Stary Sącz, Brzezną, Niskową, Biczyce Dolne wracamy do wypożyczalni na Białej 40. Trasa jest dość długa ale przyjemna.

Szczegóły trasy:

dystans: około 56 km
suma przewyższeń: około 542 metrów
trudność: łatwa