+48 503 15 26 40 kontakt@rowerowyfun.pl

Platforma widokowa w Woli Kroguleckiej

Opis trasy:

Zaczynamy trasę od naszej wypożyczalni rowerów czyli w Chełmcu na ulicy Białej 40, zjeżdżamy z wypożyczalni do głównej drogi i kierujemy się do głównego skrzyżowania w Chełmcu (tuż obok Urzędu Gminy). Na skrzyżowaniu jedziemy prosto kierując się na Brzezną później przejeżdżając przez Stary Sącz kierujemy się na Barcice. Przy zespole szkół w Barcicach jedziemy cały czas prosto aż do mostu na Popradzie. 20 m za mostem skręcamy w lewo.

Jedziemy drogą asfaltową z dwoma krótkimi i łatwymi podjazdami.  Po przejechaniu około 1,5 km skręcamy w prawo, przez mostek gdzie zaczyna się podjazd na Wolę Krogulecką. Gdy wyjedziemy już na samą górę dojeżdżamy do małego skrzyżowania na którym widać już platformę widokową, której nie sposób minąć podczas tej wyprawy rowerowej.

Widoki na Beskid Sądecki wynagradzają trud podjazdu.

Wracając dojeżdzamy do skrzyżowania z „główną” drogą, ale skręcamy w prawo i kontynuujemy za oznaczeniami niebieskiego szlaku. Doprowadza nas on do miejsca nazwanego Głęboki Jar, gdzie podziwiamy piękną dolinę Życzanowskiego Potoku.

Za mostem skręcamy w prawo i pokonujemy kilka razy strumyk. Dojeżdżamy do drogi asfaltowej, a ta prowadzi nas do mostu na Popradzie. Wybieramy jednak boczną, spokojniejszą trasę prawą stroną Popradu i jadąc przez Facimiech docieramy do kolejnego mostu, ale już w Barcicach. Z Barcic kierujemy się ponownie na Brzezną i Chełmiec.

 

Szczegóły trasy:

dystans: około 45 km
suma przewyższeń: około 523 metrów
trudność: trudna

Przebieg trasy:

Chełmiec –   Brzezna – Stary Sącz – Barcice – Wola Krogulecka – Głęboki Jar – Barcice – Brzezna – Chełmiec