Sądecczyzna bogata jest w trasy rowerowe ze względu na jej naturalne ukształtowanie terenu!

trasy rowerowe

 

Twój chłopak nie ma roweru a ty uwielbiasz jeździć na rowerze? Wypożycz mu u nas rower i weź go na przejażdżkę! Przygotowaliśmy dla Was trasy o różnej trudności; łatwą, średnią i trudną! Wyjdź z domu i zrób coś dla siebie…

Trasa: w widłach Dunajca i Popradu

Wycieczkę rowerową zaczynamy w naszej wypożyczalni RowerowymFun na ulicy Białej 40 w Chełmcu, gdzie nie tylko można wypożyczyć rower górski MTB odpowiedni na wszystkie trasy regionu, ale także przenocować.

Zjeżdżamy do drogi głównej, skręcamy w prawo i jedziemy chodnikiem około 1,3 km, aby skręcić w ulicę Magazynową. Mijamy zakłady mięsne Szubryt i wałem potoku Biczycanka docieramy do Biczyc Dolnych. W Biczycach Dolnych przecinamy drogę krajową 28, kierując się w stronę miejscowości Niskowa. Dalej drogami gminnymi w stronę południową przez Brzezną docieramy do Podegrodzia. Z miejscowości Podegrodzie jedziemy chodnikiem lokalną drogą powiatową przez 3,5 km, docierając do mostu żelaznego w miejscowości Gołkowice.

Wspomnianym mostem przekraczamy rzekę Dunajec, aby zaraz za nim skręcić w lewo w trasę Velo Dunajec. Mijamy wspomniane Gołkowice, Mostki i docieramy do Starego Sącza. Zwiedzenie zaczynamy od pięknego, brukowanego Rynku Starego Sącza, który zachował średniowieczny, bardzo prosty układ miejski oparty na prawie magdeburskim.
Obok Klasztoru ss. Klarysek w Starym Sączu, zjeżdżając stromo w dół, docieramy bardzo szybko na starosądeckie Błonia, gdzie zobaczymy ołtarz polowy, który powstał przed wizytą papieża Jana Pawła II w Starym Sączu.
Wydarzenie miało miejsce 16 czerwca 1999 r. Styl ołtarza nawiązuje do góralskiej architektury pasterskiej. Bardzo blisko Ołtarza Papieskiego znajduje się droga krajowa 75. Przekraczamy ją i docieramy do trasy rowerowej Eurovelo 11, która bezpiecznie doprowadzi nas w pobliże Enklawy Przyrodniczej w Starym Sączu. Przy odrobinie szczęścia na Bobrowisku można dostrzec bobra budującego tamę, pary łabędzi niemych – symbole wierności, czaplę spotykaną na przelotach, a także cały mikrokosmos owadów i płazów. Enklawa przyrodnicza Bobrowisko to około 400-metrowy, drewniano-stalowy pomost, poprowadzony nad stawami i mokradłami. Należy pamiętać, że na terenie całego Bobrowiska dopuszczony jest jedynie ruch pieszy.

Rowery możemy pozostawić na stojakach przed wejściem na pomost lub prowadzić je ze sobą.

Druga opcja jest o tyle korzystna, że wejścia na pomost rozmieszczone są po przeciwnych stronach stawu. Oczywiście obowiązuje zakaz śmiecenia oraz zakłócania spokoju.

Nie lada atrakcją dla dzieci jest położony nieopodal Park Linowy Lemur, z urozmaiconymi pod
względem trudności trasami. W sąsiedztwie parku można skorzystać z usług małej gastronomii
oraz płatnej plaży nad jeziorem.

Z Bobrowiska jedziemy dalej trasą Velo Dunajec. Zjeżdżamy w dół wałami rzeki Dunajec, po czym
docieramy do centrum Nowego Sącza. Tam możemy zwiedzić uroczy Rynek (około 150×120 m) oraz
ratusz reprezentujący styl eklektyczny z wystrojem nawiązującym do neorenesansu i neobaroku.
Po spędzeniu miłego czasu i zjedzeniu słynnych nowosądeckich lodów, jedziemy dalej w dół Dunajca
trasą EuroVelo 11. Po pewnym czasie docieramy do obwodnicy Północnej Nowego Sącza, którą to ponownie przekraczamy Dunajec i jego lewą stroną docieramy ostatecznie do naszego RowerowegoFunu.

Szczegóły trasy:

dystans: około 43 km

}

czas: 5-6 godzin

trudność: średnia trudność

Przebieg trasy:

RowerowyFun Chełmiec – Biczyce Dolne – Niskowa – Brzezna – Podegrodzie – Gołkowice – Stary Sącz: Rynek, Ołtarz Papieski, Bobrowisko – powrót trasą VeloDunajec do Nowego Sącza – RowerowyFun Chełmiec

Trasa: góry i doliny wokół Nowego Sącza

Wycieczkę rowerową zaczynamy również w naszej wypożyczalni rowerów na ulicy Białej 40 w Chełmcu; zjeżdżamy do drogi głównej, skręcamy w prawo i jedziemy chodnikiem około 0,5 km aż do ronda, na którym wybieramy zjazd numer dwa na ścieżkę rowerową na obwodnicy Północnej. Jedziemy cały czas prosto ścieżką rowerową aż do ulicy Zdrojowej, w którą skręcamy. Zaczyna się wspinaczka do góry przez
miejscowości Zabełcze, Klimkówkę, Librantową, Januszową i Chruślicę. Po drodze podziwiamy piękne widoki na otaczające Kotlinę Sądecką góry. Ostry
zjazd doprowadza nas po przekroczeniu DK28 do Miasteczka Galicyjskiego i Sądeckiego Parku Etnograficznego.

Kończąc zwiedzanie Miasteczka Galicyjskiego i Parku Etnograficznego, opuszczamy Park bramą przy ulicy
Falkowskiej i wspinamy się do miejscowości Kunów Jamnicy w dolinie rzeki Kamienica. Z Jamnicy Królewskim Szlakiem Rowerowym docieramy do
Starego Sącza, w którym możemy odpocząć przy pięknym starosądeckim Rynku.

Z rynku Starego Sącza, kierując się w stronę Dunajca i mostu Świętej Kingi na ulicy Wygon, wjeżdżamy na szlak rowerowy VeloDunajec.
Jadąc w dół wałami rzeki Dunajec, docieramy do obwodnicy Północnej Nowego Sącza. Przekraczając ponownie rzekę Dunajec na jej lewą stronę, docieramy do RowerowegoFunu w Chełmcu.

Żądni przygód cykliści mogą wyruszyć następnego dnia Rowerowym Szlakiem Karpackim do Rożnowa (poprowadzi nas piękna widokowa trasa przez Klimkówkę z licznymi podjazdami i zjazdami; za to w nagrodę uraczy panorama Jeziora Rożnowskiego tonącego pośród zielonych pagórków i lasów). Trasę możemy kontynuować, jadąc wzdłuż Doliny Dunajca do Jeziora Czchowskiego, a stamtąd wciąż projektowanym na tym odcinku VeloDunajec, pośród sadów i winnic wkraczamy w region tarnowski.

 

Szczegóły trasy:

dystans: około 54 km

}

czas: 7-8 godzin

trudność: trudna/ dla zaawansowanych

Przebieg trasy:

Chełmiec ul. Biała 40 – Nowy Sacz ul. Zdrojowa – Zabełcze – Klimkówka – Góra Kumienienecka – Librantowa – Januszowa – Chruślice – Nowy Sącz: Miasteczko Galicyjskie – Nowy Sącz: Skansen – Falkowa – Kunów – Jamnica – Nowy Sącz Zawada – Nowy Sącz Łazy Biegonickie – Stary Sącz: Rynek, Dom na Dołkach – powrót trasą Velo Dunajec do RowerowyFun Chełmiec

jak wypożyczyć rower?

Wypożycz rower przez dostępny na stronie formularz rezerwacji. Podaj datę rezerwacji, rodzaj roweru, a pokażą Ci się dostępne w danym terminie rodzaje i modele rowerów Merida.
Wybierz ten, który Cię interesuje, zapłać za rezerwację i kręć kilometry na rowerze.

Możesz także dokonać rezerwacji przez telefon.
Zadzwoń pod numer 503-152-640.
Pomożemy Ci dbrać rower idealny dla Ciebie!
Rezerwując telefonicznie rozliczasz się na miejscu – odbierając rower.

Wypożycz rower przychodząc do naszej stacjonarnej wypożyczalni rowerowyFUN na ulicy Białej 40 w Chełmcu. Dobierzemy sprzęt idealnie dopasowany do Twoich potrzeb.

RowerowyFun wypożyczalnia rowerów/ noclegi

ul. Biała 40,

33-395 Chełmiec